Personal

Daniel Sundqvist, VD

Daniel Sundqvist, VD

Daniel@keeptraining.se Avancerad personlig tränare och NLP coach. Daniel är utbildad hälsoutvecklare vid Yrkesakademin i Uppsala. Han har arbetat som personlig tränare i många år och kompletterar sitt PT-arbete med massage och coaching inom Neuro-Lingvistisk Programmering.
Marcus Lundberg

Marcus Lundberg

Marcuslundberg@keeptraining.se Lic. personlig tränare, utbildad hälsoutvecklare samt diplomerad massör. Marcus har jobbat med friskvård och hälsa i flera år och ser fysisk aktivitet som en viktig del i varje människas vardag. Marcus förespråkar en varierad träning utifrån personliga förutsättningar och mål.
Anette Svinghammar

Anette Svinghammar

Anette@keeptraining.se Lic. personlig tränare och hälsocoach. Anette har lång erfarenhet av personlig träning och gruppträning. Hon brinner för fysisk aktivitet på olika nivåer och gillar kontrasterna mellan yoga och aerobox. Anette är utbildad crossfit level 1 tränare och älskar tuffa fyspass utomhus!
Laura Silva Mänty

Laura Silva Mänty

Laura@keeptraining.se Internationellt licensierad personlig tränare med gedigen erfarenhet av styrketräning samt erfarenhet inom träning som Thai/-kickboxning och CrossFit. Jag är genuint nyfiken och intresserad av att hjälpa dig som kund att utvecklas, allt anpassat utifrån dig som individ, dina behov och just dina förutsättningar. Min filosofi är att träningen ska vara rolig, utmanande och effektiv!
Hassan Aldujaili

Hassan Aldujaili

Hassan@keeptraining.se Naprapat och personlig tränare. Hassan har lång erfarenhet av träning. Han är även aktiv som naprapat och driver Naprapatklinik 018. Varierad, tuff och rolig träning stimulerar bäst till resultat.
Therese Tapper

Therese Tapper

Therese@keeptraining.se Cert. personlig tränare, Lic. yogainstruktör, Cert. kostrådgivare samt Cert. & Diplomerad massageterapeut. Brinner för att jobba förebyggande och hjälpa människor att uppnå en bättre fysisk status utifrån ett helhetsperspektiv. Tror på att bygga en långsiktigt stark och balanserad kropp, baserat på individens förutsättningar och mål. Har mångårig erfarenhet av hälsovägledning och olika former av träning. Är lugn och lyhörd med intresse för ständig egenutveckling, alltid med kunden i fokus.
Hanna Sallmèn

Hanna Sallmèn

Hanna@keeptraining.se Lic. PT och lic. Fys och prestationstränare. Tror på att träning står för glädje och välmående, oavsett om man tränar för att må bra i vardagen eller satsar som elit. Sina mål når man genom fokus, varierad träning och genom att ha kul på vägen!